Vagus Terápia

Vagus Terápia

Nervus Vagus - Vagus terápia

Mi a Nervus Vagus?

A Vagus a vegetatív idegrendszer részét alkotó X. agyidegpárunk, amelyet Bolygóidegnek is neveznek. A leghosszabb lefutású, többfelé elágazó agyidegünk. Az agytörzsből lefelé haladva egészen a bélrendszerig számos szervünket, érzékszervünket idegez be, és lát el információval.

 

A szervezet működésében betöltött szerepe óriási élettani hatással bír, a létezéshez elengedhetetlen.
A Vagus ideg a pihenés és nyugalom megteremtésért felel az idegrendszerben, ún. paraszimpatikus hatása van. Meghatározza az immunrendszer, az emésztési folyamatok, a belgyógyászati állapot kiegyensúlyozott működését, a gyógyulási minőséget, testi-lelki jól létet.

Hogyan működik a Vagus terápia?

A modern életmód következménye sok esetben, hogy az ember tartós stresszben él. Ez a tartós nyomás előbb vagy utóbb testi tünetekhez, a szervezet diszfunkciójához vezet. Ha a szervezet nem tud pihenő üzemmódban lenni, egyensúlyhiány alakul ki, és a test nem képes ebben az állapotban gyógyulni, regenerálódni.

 

A tartós nyomás és stressz eredményeként megjelennek:

A terápia elősegíti a stresszkezelési képesség javulását, jobb szervi funkciókat, általánosan jobb minőségű egészségi állapotot eredményezhet.

 

A Vagus ideg ingerlése manuális technikákkal, masszázzsal, vibrációval történik az ideg lefutási pályája mentén: a koponya és hasüreg között. Kellemes, lazító, nyugtató érzést kelt.

A Vagus ideg stimulálásának célja, a vegetatív idegrendszer egyensúlyi állapotának helyreállítása, a szervezet „lassítása”.

Vagus terápia - Szigethalom

Milyen rendszerességgel ajánlom a Vagus Terápiát?

A hatékonyság és tartós eredmény elérése érdekében javasolt egy 5 alkalmas kezeléssorozat heti megjelenéssel, majd ezt követően fenntartó kezelés havi egy alkalommal.

Kinek javasolt a Vagus Terápia?

Mindenkinek, aki

Terhesség alatt és babákon is biztonsággal alkalmazható a terápia.

Milyen esetekben nem alkalmazható a Vagus terápia?